KONST / Ramar / Ram 5326165
*
nr 532 6165
Ram
Sekelskifte 1900, religiöst motiv, 78 x 48
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 juli 2008
kl 16:31:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/7 16:43:09
1
150 kr
11/7 15:12:39
2
200 kr
13/7 19:01:00
1
250 kr
14/7 16:24:16
3
Vinnande bud
14/7 16:26:32
4
400 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar religiöst motiv
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08
-
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:33
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:29
-
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:41
*
Ram
nr 532 6165
Ram
Sekelskifte 1900, religiöst motiv, 78 x 48
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 juli 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/7 16:43:09 | 1 | 150 kr |
| 11/7 15:12:39 | 2 | 200 kr |
| 13/7 19:01:00 | 1 | 250 kr |
| 14/7 16:24:16 | 3 | Vinnande bud |
| 14/7 16:26:32 | 4 | 400 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar religiöst motiv
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08 -
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:33 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:29 -
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:41



